Rekreační lesy Podhůra web

V případě lanového parku se jedná o adrenalinový zážitek v korunách stromů. Je určen pro osoby starší 12 let s výškou nad 150 cm. Lanový park je zavěšen v korunách stromů ve výšce 3-10 m a obsahuje 21 překážek v celkové délce téměř 250 m. Pro zdolání lanového parku si lze vybrat jednu ze dvou cest s různou obtížností – červený okruh, který je doporučen pro ty, kteří chtějí vyzkoušet svoji fyzickou kondici, či modrý okruh, který je určen zejména pro ty, kteří si lanový park chtějí vyzkoušet poprvé nebo se snaží překonat svoje obavy z pobytu ve výškách.  

Cyklopark Podhůra představuje nové pojetí cyklistických zážitků v těsné blízkosti města. Stezky Cykloparku Podhůra jsou určeny pro horská kola a jsou vybudované podle speciální metodiky, která poskytuje maximální zážitek z jízdy a zajišťuje co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě.

V současné době obsahuje tyto okruhy:

  • „Singltrek“ – 1,7 km dlouhý jednosměrný okruh pro mírně pokročilé jezdce. Vede lesním terénem, proplétá se mezi stromy a využívá přírodních překážek a terénních nerovností.
  • „Pumtrek“ – jedná se o dráhu tvořenou sledem umělých terénních vln a zatáček, na které jezdí jen s využitím vlastní kinetické energie. Současně slouží pro nácvik rovnováhy a dovednosti na jízdních kolech.
  • „P-line“ – krátký okruh s náročnějšími terénními prvky. Využívá k dynamické jízdě přirozených nerovností zaniklého lomu.