Sportareál České Petrovice web

Sport areál je lyžařské a snowboardové středisko s rodinným prostředím a příjemným zázemím, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. V areálu jsou tři lyžařské vleky, dva provazové vleky pro nejmenší a čtyři sjezdovky. Tři z nich jsou opatřeny technickým zasněžováním a dvě mají osvětlení pro večerní lyžování. Na jedné ze sjezdovek je umístěn snowpark se skoky a překážkami.

Pro nejmenší lyžaře je zde dětské hřiště s pomůckami pro výuku. Na tomto hřišti i sjezdovkách si můžete zajistit výuku v lyžařské a snowboardové škole. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů, v servise si pak můžete na počkání dát namazat nebo nabrousit lyže. U dolní stanice vleků je k dispozici parkoviště zdarma. Středisko nabízí také ubytování přímo v centru areálu. Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora - Suchá vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor. Tuto běžeckou stopu udržujeme v délce kolem 4 km a podílíme se také na běžeckém okruhu Adam: Mladkov - Petrovice - Pastviny.

  • Sportovní zařízení: travní sjezdovka, sportovní výuka a výcvik, dětské hřiště, opravna lyží, zorbing, vodní narážedla, půjčovna sportovních potřeb a vybavení, letní/summer tubing, trampolína venkovní, minikárová dráha ve svahu, lanová skluzavka/houpačka